تصاویری هیجان انگیز از پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا

به گزارش وبلاگ دانشجو، آیا تا به حوال به خوابیدن در حالی که از دیواره صخره یا درخت آویزان هستید، فکر نموده اید؟ اردو زدن با پرتلیج (portaledge camping) این رویا را ممکن می نماید. پرتلیج نوعی چادر و تجهیزات همراه آن است که عموماً به وسیله صخره نوردان استفاده می گردد. آن ها در سنگ نوردی های شان برای استراحت از این شیوه چادر زدن استفاده می نمایند. و شب را به شکل معلق، جایی میان زمین و هوا می خوابند. اما برای پرتلیج کردن نیازی نیست حتماً صخره نورد حرفه ای باشید. در ادامه تصاویری از این تجربه هیجان انگیز را برای شما آورده ایم.

تصاویری هیجان انگیز از پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا

داون وال، یوسمیتی (The Dawn Wall, Yosemite)

تام کالدول و کوین جورگسون، دو سنگ نورد آمریکایی مشهور هستند که توانستند از راستا سخت داون وال به دیواره ال کاپیتان، صعود نمایند و تاریخ ساز شدند. 19 روز طول کشید تا آن ها بتوانند اولین سنگ نوردان آزادی باشند که از دیوار صعود نموده اند. این صعود آن قدر اهمیت داشت که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در پیغام تبریک به آن ها گفت که این دو نفر به ما ثابت کردند که هیچ غیرممکنی وجود ندارد.

ال کاپیتان (El Capitan)، یوسمیتی

ال کاپیتان که به آن ال کپ هم می گویند، یکی از متمایزترین منطقه ها یوسمیتی است. این صخره بزرگ سال هاست که از محبوب ترین مقصدها برای کوه نوردان است. چادر پرتلیج تان را از ال کپ آویزان کنید و از چشم انداز شگفت انگیز پارک لذت ببرید.

الک (Elk)، کالیفرنیا

هنگامی که از پرتلیج برای آویزان شدن از درخت استفاده می کنید، در حال کمپ درختی (tree camping) هستید. الک کالیفرنیا درختان راسخ و منظره ها دل انگیزی دارد. در این منطقه می توانید ننوهای درختی اجاره کنید که همراه آن ها پتو، بالش و پشه بند هم ارائه می گردد.

مونلایت باترس (Moonlight Buttress)، یوتا

مونلایت باترس در پارک ملی زیون در استان یوتا قرار گرفته است. در دیواره شمالی صخره اتراق کنید تا صبح با طلوع زیبای خورشید بیدار شوید.

کوه لوکینگ گلس (Looking Glass)، کارولینای شمالی

لوکینگ گلس در کارولینا شمالی و در رشته کوه های آپالیشین (Appalachian) قرار گرفته و منظره ها خیره نماینده ای دارد که هنگامی که از صخره آویزان هستید می توانید آن ها را ببینید.

قله مرو (Meru)، هند

هندوها می گویند که قله مرو که در هیمالیا قرار گرفته است، مرکز دنیا است. شما هم هنگامی که در حال پرتلیج روی صخره های این کوه هستید، علت این موضوع را خواهید فهمید.

انگلسی (Anglesey)، ولز

مسافران حاضرند پول زیادی پرداخت نمایند تا شب را در هتل پرتلیج این منطقه بگذرانند. آن ها شب را به صورت معلق بر فراز صخره های دریایی گوگارت (Gogarth) در جزیره هالی می گذرانند.

شامونی (Chamonix)، فرانسه

شامونی یکی شهرهای اقامتی معروف فرانسه است که به علت اسکی و سایر فعالیت های زمستانی معروفیت دارد. به جای اینکه شب را در یکی از هتل های لوکس آن بگذرانید، روی صخره کوه اردو بزنید و از منظره ها شگفت آور آن لذت ببرید.

جزیره بافین (Baffin)، کانادا

محیط قطبی جزیره بافین باعث می گردد که کوهنوردی و اردو زدن در آن سخت گردد، اما منظره ها خیره نماینده آن، این سختی را شیرین می نماید.

موآب (Moab)، یوتا

با یاری 11 نفر، این چادر در ارتفاع 420 فوتی (128 متری) سطح زمین در صحرای یوتا زده شد. 24 ساعت طول کشید تا چادر به سلامت برپا گردد.

منبع: کجارو / allday.com

به "تصاویری هیجان انگیز از پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری هیجان انگیز از پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید