پیشگیری از امیکرون با تزریق دز سوم

به گزارش وبلاگ دانشجو، خبرنگاران/البرز سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز گفت: آبریزش بینی، خستگی، ضعف و تعریق شبانه مهمترین علایم ابتلا به سویه نو کرونا است.

پیشگیری از امیکرون با تزریق دز سوم

مهرداد بابایی در گفت وگو با وبلاگ دانشجو با اشاره به اینکه هنوز مورد نوی از ابتلای قطعی به سویه نو امیکرون در البرز گزارش نشده است، اظهار کرد: هفته گذشته یک مورد ابتلا به سویه نو کرونا در استان گزارش شد و جز آن مورد نوی اعلام نشده است.

وی با اشاره به اینکه علائم سویه امیکرون در مقایسه به سویه های قبلی شدید نیست، شرح داد: علائم این سویه شباهت زیادی به سرماخوردگی دارد ولی قدرت سرایت آن چند برابر سویه های قبلی است.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای مبتلایان به این سویه نیازی به قرنطینه است، گفت: چون قدرت سرایت این سویه بیشتر است حتما باید قرنطینه انجام گردد ولی ممکن است مدت زمان آن در مقایسه با سویه های قبل کمتر باشد.

بابایی تاکید نمود: تزریق واکسن به ویژه دز سوم نقش به سزایی در پیشگیری از ابتلا به این سویه دارد به همین علت از واجدین شرایط درخواست می گردد حتما نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز گفت: آبریزش بینی، خستگی، ضعف و تعریق شبانه مهمترین علایم ابتلا به سویه نو کرونا است.

این مسئول افزود: برای پیشگیری از ابتلا به این سویه، در کنار تزریق واکسن باید شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی فراموش نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشگیری از امیکرون با تزریق دز سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از امیکرون با تزریق دز سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید