معرفی سواحل زیبا در کشور کوبا

به گزارش وبلاگ دانشجو، کشور کوبا پایتختش شهر هاوانا است. این کشور خیلی چیزها دارد که باعث معروفیت بی حد و حصر آن شده است و با وجود خیلی از مسائل، هنوز هم مقصدی برای خیلی ها که قصد گذراندن تعطیلات خود را به متفاوت ترین شیوه ممکن دارند، می باشد. یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار در این کشور سواحل میباشند.

معرفی سواحل زیبا در کشور کوبا

آشنایی با 11 ساحل دیدنی و گردشگری در کشور کوبا

1. پلایا لس فلامنکو (Playa Los Flamencos)

با وجود 22 کیلومتر ساحل شنی سفید و کرمی و آب های نیلگون ، Cayo Coco بی هیچ تلاشی می تواند گردشگران زیادی را به سواحل خود جلب کند.

برترین سواحل ، خوشه هایی در سواحل شمالی هستند که به وسیله هتل های زیبا وهمه کاره احاطه شده اند.

این هتل ها به تدریج در سایر سواحل شمالی نیز در حال توسعه اند.

سه ساحل بزرگ کایوکاکو مکانی برای فعالیت های مختلف بوده و دارای هتل های زیبایی است.

برای اینکه بتوانید از سواحل آرام لذت ببرید حتما ساحل اصلی را ترک کنید و سری به پلایا لس فلامنکو بزنید.

این ساحل دارای 3 کیلومتر از شن های زیبا وریز بوده و آب های آن بسیار صاف و زلال است.

ستاره های دریایی شناور نیز در قسمت های کم عمق آب به خوبی دیده می شوند. بعلاوه غواصی خوبی در این ساحل وجود دارد .

2.پلایا پیلار (Playa Pilar)

این ساحل نسبت به همسایه پر سرو صدایش یعنی سواحل کایو کاکو، بسیار آرام و ساکت است. جزیره ی کوچک Cayo Guillermo دارای 4 کیلومتر ساحل دست نخورده و خالی از سکنه است.

با چنین شن ها و ماسه های دست نخورده ای، می توان کمی تنهایی را حس کرد. اما یکی از سواحلی که نمی توانید از آن دل بکنید ساحلی به نام پلایا پیلار است.

با وجود سواحل تمیز، سطحی و روشن و زلال ،این ساحل بدون شک یکی از انتخاب های مهم در گیلرمو است.

3.پلایا پرلا بلانکا

جزایر شمالی (شبکه ای از جزایر کوچک) ،به وسیله آب های فیروزه ای زیبایی احاطه شده و یکی از استراحت گا ه های گردشگری نو کوبا را تشکیل داده است.

این جزایر به وسیله یک گذرگاه 48 کیلومتری به سرزمین اصلی متصل شده و سفر به این منطقه را به یک سفر ماجراجویانه تبدیل نموده است.

در بخش انتهایی این زنجیر، جزیره ای به نام کایو سنتا ماریا (Cayo Santa María) واقع شده است که سواحل زیبای پلایا پرلا بلانکا نیز در آن واقع شده است.

این ساحل یکی از پر زرق و برق ترین سواحل در ناحیه است. احساس دست نخورده ای در این ساحل نهفته است و سفر به آن می تواند ارزشش را داشته باشد.

شن های موجود در این ساحل بسیار ریز و زیبا هستند .

4.وارادرو (Varadero)

وارادرو بدون شک یکی از اقامت گاه های عالی برای تعطیلات در کوباست .این مکان دارای هتل ها، رستوران ها وسایر موارد مورد احتیاج برای گردشگر ها و گردشگران نیز هست. تورها معمولا به یک علت به این ناحیه سفر می نمایند و آن هم وجود سواحل زیباست.

سواحل موجود در آن یکی از طولانی ترین و برترین سواحل در کارائیب است. این مکان ممکن است بسیار محبوب باشد و افراد زیادی را به خود جلب کند اما به لطف وسعت و فضای کافی همه افراد می توانند روز بدون استرسی را در آن تجربه نمایند.

وارادرو تصویری کلاسیک از کارئیب را ارئه می دهد. شن های زیبا، جهت فوق العاده در بین درختان نخل و آب های درخشان از جمله زیبایی های این ناحیه است.

5.پلایا لس پینس (Playa Los Pinos)

کایو سبینال (Cayo Sabinal) بسیار زیبا و هنوز دست نخورده و بکر است. این ناحیه زیبا، بهشتی وهم آور است که می تواند چشم هر بیننده ای را نوازش کند.

به خاطر انزوای جغرافیایی اش این ناحیه بکر و دست نخورده به جای مانده است و برای رسیدن به این منطقه باید یک پیست خاکی 7 کیلومتری پر از دست انداز را رانندگی کنید. به همین علت حمل و نقل عمومی در آن وجود ندارد و کمتر راننده ای زحمت سفر به آن را به جان می خرد.

تعدادی ساحل در قسمت شمالی از راه مرجانی 30 کیلومتری در انتظار شماست که طولانی ترین آن پلایا لس پینس است.

این ساحل یک ساحل سفید خیره نماینده می باشد که آرامش و سکوت خاصی دارد. وجود شن ها و ماسه های زیبا، آب های درخشان و زلال و اسب و گوزن های وحشی ظاهر و احساس جادویی به این ساحل می بخشد.

6.پلایا انکون (Playa Ancón)
پلایا انکون معمولا به عنوان برترین ساحل در جنوب کوبا شناخته شده است و بازدید از آن بسیار اسان است زیرا این ساحل یکی از طولانی ترین سواحل در ناحیه بوده و دارای شن های زیبایی است که دور آب های آرام قرار گرفته است.

این سواحل ممکن است در نقشه گردشگری قرار گیرد اما توانسته است احساس طبیعی خود را با وجود درختان و درختچه های پایین خط ساحلی حفظ کند.

این ساحل برترین مکان برای غواصی در صخره های اطراف خط ساحلی است.

7.Playa Turquesa

نام این ساحل را می توان به صورت سواحل فیروزه ای ترجمه کرد . این ساحل بدون شک یکی از زیباترین سواحل در این ناحیه است.

ساحل Playa Turquesa با شن های طلایی پر شده و در مرز شرقی خود با جنگل های مانگرو هم مرز است.

خلیج کوچک کم عمق دارای یک صخره مرجانی کوچک است در حالیکه یک نوار از جنگل های انبوه بین هتل Riu Turquesa و ساحل باعث می شود احساس کاملا کشف نشده ای ایجاد شود.

8.پلایا اسمرلدا (Playa Esmeralda)

این ساحل دارای آب های روشن آبی ،ماسه های پودری خالدار و دو هتل مجلل است که به وسیله بوته های کاشته شده و درختچه ها از دید پنهان می شود.

اگر در پی هتل های مجلل و لوکسی می شد که نفوذ فرهنگ محلی در آن کمتر باشد ، این مکان مناسب شما خواهد بود.

9.Playa Guardalavaca
اقامت در Guardalavaca بسیار محبوب است زیرا سواحل زیبایی در اطراف صخره های مرجانی قرار گرفته است که به وسیله مزارع نیشکر احاطه شده است.

یکی از برترین سواحل در این ناحیه ساحل Playa Guardalava است. این ساحل دارای 1500 متر از شن ها و ماسه های سفید و زیباست که می تواند گردشگر های بسیار را به خود جلب کند. قدم زدن در امتداد مرکز ساحل ، می تواند جهتی خوب و عالی از نوارهای درختان نخل و درخت تمبر هندی فراهم کند.

10.پلایا فرانسیس (Playa Francés)
سواحل زیبای پلایا فرانسیس 3 کیلومتر امتداد یافته و به وسیله یک پرتگاه شنی به دو منحنی گسترده از سواحل نقره ای و نرم تقسیم می شود.

در یک طرف درختان نخل قرار گرفته و در طرف دیگر دریای شیشه ای کارائیب قرار گرفته است. آرامش خاصی که در این ناحیه وجود دارد، این ساحل را به یک ساحل استثنایی تبدیل نموده است. البته این ساحل زیبا بعضی از اوقات به وسیله بازدید نمایندگان آلوده می شود.

صخره های نزدیک آن نیز به مقدار خود ساحل مجذوب کننده و جالب است . ساحل در جزیره ای واقع شده است که از لحاظ جغرافیایی حفاظت شده است و برای غواصی نیز مکانی عالی است .

11.پلایا سیرنا (Playa Sirena)
جزائر کوچک کایو لارگو، با نوار های باریک از زمین در کنار ماسه های رنگ پریده، به وسیله دریای 1000 کیلومتری از Isla de la Juventud جدا شده است.

این ناحیه به خاطر نبود جمعیت دائمی مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات محسوب می شود. البته این مکان برای انجام ورزش های مختلف آبی نیز بسیار عالی است.

سواحل پلایا سیرنا که به وسیله صخره های مرجانی از بادها و امواج سخت و ناملایم حفظ شده و دارای 2 کیلومتر شن و ماسه سفید رنگ است، دارای معروفیت و زیبایی خاصی است.

منبع: سایت ایران ناز

منبع: راسخون

به "معرفی سواحل زیبا در کشور کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سواحل زیبا در کشور کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید