هنوز موضوعاتی در مذاکرات وین به جای مانده است

به گزارش وبلاگ دانشجو به نقل از رویترز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز آدینه گفت که پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات وین به دست آمده است.

هنوز موضوعاتی در مذاکرات وین به جای مانده است

سالیوان که به همراه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حال سفر به لهستان بود، در هواپیما به وبلاگ دانشجو گفت: هنوز مسائلی به جای مانده است. هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد. ما هنوز در پی یک نتیجه دیپلماتیک در اینجا هستیم که برنامه هسته ای ایران را دوباره محدود کند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید بعلاوه ادعا کرد: البته اگر دیپلماسی پیروز نشد از نزدیک با شرکای بین المللی خود برای افزایش فشار بر ایران اقدام خواهیم کرد.

این در حالی است که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا پیش از این در سخنانی اعلام نموده بود که کشورش در پی توافقی با ایران است که استانداردهای معین شده از سوی بایدن را داشته باشد!

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در این باره گفت: معتقدیم اگر توافق هسته ای ایران به نحوی وجود داشته باشد که استانداردهای جو بایدن رییس جمهور آمریکا در آن رعایت شده باشد مبنی بر اینکه به صورت قابل تاییدی راستا تهران برای دستیابی به سلاح هسته ای را مسدود کند و پس از آنکه دونالد ترامپ از آن خارج شد، محدودیت های برنامه هسته ای این کشور را بازگرداند، ما این توافق را انجام خواهیم داد؛ زیرا معتقدیم در راستای منافع ملی آمریکا است!

این در حالیست که ایران تا کنون بارها هشدار داده است که تنها در صورتی مذاکرات وین با هدف برچیدن تحریم های ضدایرانی به پیروزیت خواهد رسید که منافع ملی تهران رعایت شده باشد.

لازم به ذکر است که دولت پیشین آمریکا در ماه می سال 2018 میلادی به صورت یکجانبه از توافق هسته ایِ سال 2015 با ایران خارج شده و قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هنوز موضوعاتی در مذاکرات وین به جای مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز موضوعاتی در مذاکرات وین به جای مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید