حضور سوزانا سابق و سایه کنونی در نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نهاجا

به گزارش وبلاگ دانشجو، در 17 می 1987 نیروی هوایی عراق با دو موشک ضد کشتی اگزوست به ناو امریکایی یو اس اس استارک حمله می نماید که موجب آسیب جدی این ناو و مرگ 37 ملوان امریکایی می گردد

حضور سوزانا سابق و سایه کنونی در نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نهاجا

به گزارش وبلاگ دانشجو به نقل از کانال وقایع اتفاقیه نظامی، پرنده سوزانا در واقع یک فالکن 50 ویژه عراقی با نام سوزانا بوده است که بنا به درخواست رژیم بعث عراق، به وسیله فرانسه به اویونیک، رادار و سامانه های تسلیحاتی جنگنده میراژ اف 1 مجهز شد و قابلیت حمل و شلیک موشک ضد کشتی اگزوست را پیدا کرد.

در تاریخ 17 می 1987 نیروی هوایی عراق با دو تیر موشک ضد کشتی اگزوست به ناو آمریکایی یو اس اس استارک حمله کرد که در پی آن آسیب جدی به این ناو وارد شد و 37 ملوان آمریکایی کشته شدند؛ البته ناو مذکور تعمیر شده و تا سال 1999 در خدمت ماند و در نهایت در سال 2006 از خدمت کنار گذاشته شد.

سوزانا در جریان جنگ اول خلیج فارس (1991) به ایران پناهنده و تا مدتی از دیدگان پنهان می گردد؛ خاتمه طی چند سال اخیر با تغییر نام به سایه، تبدیل به بستر حمل سامانه های الینت و جنگ الکترونیک در ایران می گردد. این پرنده در رزمایش اخیر اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نهاجا هم شرکت کرد..

منبع: جام جم آنلاین

به "حضور سوزانا سابق و سایه کنونی در نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نهاجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور سوزانا سابق و سایه کنونی در نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نهاجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید