اعلام سقف سوختگیری از کارت شخصی در هر مرحله ، شرایط سوخت گیری خودروهای عمومی

به گزارش وبلاگ دانشجو، سخنگوی جایگاه داران کشور با اشاره به اجرای طرح محدودیت سوختگیری در همه استان های کشور به جز تهران گفت: شهروندان می توانند در هر بار مراجعه به جایگاه سوخت 30 یا 40 لیتر بنزین دریافت نمایند.

اعلام سقف سوختگیری از کارت شخصی در هر مرحله ، شرایط سوخت گیری خودروهای عمومی

به گزارش وبلاگ دانشجو، رضا نواز اضافه نمود: از حدود شهریور ماه طرحی در جایگاه های سوخت اجرا شد و این را به صورت میدانی مشاهده کردیم. به رغم اینکه در تصمیم سازی در خصوص سهمیه و قیمت هیچ نقشی نداریم ولی این موضوع را از شهریور ماه در میدان های مختلف کشور تجربه کردیم و اکنون این طرح محدودیت در سوخت گیری به جز تهران در همه نقاط کشور اجرا می گردد.

وی در شرح جزییات طرح اعلام کرد: بر اساس برآوردها بیش از 65 درصد مردم هنگام مراجعه به جایگاه های سوخت در هربار سوختگیری بین 30 تا 40 لیتر سوخت دریافت می نمایند که در کلان شهرها نزدیک به عدد 40 و در شهرهای کوچک نزدیک به عدد 30 است. البته این عدد در بعضی روزهای سال فرق دارد.

نواز اضافه نمود: در گذشته هر نفر می توانست با مراجعه به جایگاه سوخت تا 60 لیتر بنزین دریافت کند و این روند را روزانه سه بار تکرار کند. اتفاقی که اکنون افتاده این است که در استان ها افراد در بار اول سوخت گیری می توانند 30 یا 40 لیتر با کارت سوخت خود (از سهمیه شخصی یا سهمیه آزاد) دریافت نمایند.

وی ادامه داد: برای سوختگیری دوم باید حدود چهار ساعت از سوختگیری اول گذشته باشد تا فرد بتواند دوباره سوختگیری انجام دهد. این موضوع در خصوص همه استان ها و شهرها صادق است. در خصوص کارت جایگاه سوخت نیز اندازه بنزین دریافتی از 60 لیتر به 30 لیتر تقلیل پیدا نموده است. به این شکل که وقتی با استفاده از کارت جایگاه 30 لیتر سوخت دریافت کردید دیگر محدودیت زمانی وجود ندارد و فرد می تواند دوباره سوخت دریافت کند.

نواز گفت: 30 درصد از افرادی هم که بیش از 40 لیتر بنزین دریافت می نمایند محدودیتی در اندازه سوختگیری ندارند. این محدودیت تنها از نظر اندازه هر بار سوختگیری است. یعنی اگر با کارت خود 40 لیتر بنزین گرفتند می توانند 10 یا 20 لیتر دیگر را از کارت جایگاه سوخت دریافت نمایند. در واقع این بخش از مردم می توانند به اندازه ظرفیت باک خودرو خود، سوخت دریافت بنمایند اما تعداد دفعات سوختگیری آنها افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در صورتی که از استان خارج و به استان دیگری وارد شوند محدودیت زمانی در سوخت گیری ندارند.

نواز با اشاره به شرایط خودروهای عمومی اظهار کرد: این خودروها نیز همان شرایط را دارند با این تفاوت در روز می توانند دوبار سوخت گیری انجام بدهند نه 3 بار.

سخنگوی جایگاه داران کشور با اشاره به افرادی که فاقد کارت سوخت هستند نیز گفت: اینگونه افراد می توانند دو بار سوختگیری نمایند و در هر بار با کارت جایگاه 30 لیتر بنزین دریافت نمایند.

نواز اضافه نمود: بر اساس برآوردهایی که انجام داده ایم این طرح زمان لازم برای سوختگیری را تا 20 درصد افزایش می دهد.

سخنگوی جایگاه داران کشور ادامه داد: به عنوان بخش خصوصی از دولت و تصمیم سازان انتظار داریم که قبل از اجرای طرح با ما مشورت بنمایند. ما رفتار مراجعه نمایندگان را می شناسیم و می توانیم اطلاعات خوبی به دولت ارائه بدهیم تا این طرح ها درست اجرا بگردد.

وی اضافه نمود: طرح های مقطعی را به صلاح نمی دانیم. یعنی طرح های حوزه سوخت باید اصلاحاتی و زیرساختی انجام بگردد.

نواز در باره تداوم طرح یاد شده گفت: زمان سرانجام طرح معلوم نیست اما قرار بر این است که اطلاعات لازم ظرف 6 ماه گردآوری گردد تا مسئولان تصمیم بگیرند که طرح ادامه پیدا کند یا خیر.

سخنگوی جایگاه داران کشور اضافه نمود: مردم نقدها و پیشنهادات و شکایات خود را با شماره های 09627 و 02177522678 با ما در میان بگذارند.

  • ایجاد محدودیت نو در کارت های سوخت آزاد زمان سوختگیری را افزایش داد
منبع: همشهری آنلاین

به "اعلام سقف سوختگیری از کارت شخصی در هر مرحله ، شرایط سوخت گیری خودروهای عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام سقف سوختگیری از کارت شخصی در هر مرحله ، شرایط سوخت گیری خودروهای عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید